Yazısına beklenmedik bir isimden yanıt geldi: Cem Küçük'e ikinci operasyon! – Türkiye'den son dakika haberleri

Kışkırtıcı ve hedef gösteren paylaşımlarıyla sosyal medyada iktidarın önde gelen isimlerinden biri haline gelen ve Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden Furkan Bölükbaşı, Cem'in “Ya Çatalca Jandarma Komutanlığında FETÖ var, ya da tezgahın arkasında biri var” başlıklı yazısı ile Hükümete yakınlığıyla tanınan Türkiye gazetesi yazarı Küçük, konuyla ilgili bir görev paylaştı.

Küçük, yazısında, ödenmeyen ceza nedeniyle polis kontrolünde olan Bahçelievler'deki evine Çatalca'dan kendisini kontrole götürmek üzere gelen iki jandarma görevlisini anlattı.

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, 27 Mart'ta yaşadığı yerleşkenin kapısına iki jandarmanın geldiğini ve kendisine “hakkında tutuklama kararı olduğunu, sağlık kontrolüne götüreceklerini” söylediklerini iddia etti.

Konuya ilişkin Bölükbaşı, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Bölükbaşı'nın yazısı şöyle:

''Cem Küçük'ün neden kafası karışmış gibi davrandığını anlamıyorum. 25 Mart'ta seçim gidişatını Ekrem İmamoğlu lehine çevirmek için “devlet adına konuşuyormuş gibi yaparak” kayyım atanacağını ve seçimden sonra askeri operasyon yapılacağını söyleyerek Kürtleri Ekrem'e doğru ittiniz. İmamoğlu. Ancak ne kayyum atandı ne de bir anlaşma başlatıldı. Bir anlamda Devlet adına konuşuyormuş gibi davranarak Devlete karşı bir operasyon gerçekleştirdiniz. Devlet iki gün sonra gelip kulağını çekti.

Bir özgürlükçü olarak bu tür operasyon ve müdahaleleri hiçbir şekilde tasvip etmiyorum. Başka güçlerin sivil politika alanına girmemesi gerekiyor. Ama yaşadığım ülkeyi de biliyorum.

Devlet adına konuşuyormuş gibi yaparak, neye sebep olacağını, kime fayda sağlayacağını bilerek bu operasyonu yapacağınızı, hiçbir şey olmayacağını mı sandınız? Bunların neden başınıza geldiğini çok iyi biliyorsunuz ama şimdi, iki ay sonra yazıyorsunuz çünkü o zaman yazmaya cesaretiniz yoktu. Devlet içindeki kavgada taraf olamazsınız, Devlete operasyon yapamazsınız, bunlar iki altın kuraldır. “Her akıllı insan bu iki altın kuralı bilir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir